Du er her. Holstebro Strandjagtforening > Skydebanen > Resultater

Resultater

Compak Sporting KFK Grand Prix:

http://www.multipullsoft.it/live/showMatch?matchs=WL43J213.31.46&live=False

Compak Sporting: Alle skydninger:

http://www.multipullsoft.it/live/showClub/46


Kredsskydning Jægersporting 2018 individuel:

 

Individuel Junior

1. Signe Boye Andreasen Stoholm 33


Individuel Senior
1. Søren Tange Karup 47
2. Jan Nørby Schmidt Karup 46
3. Andreas Johansen Karup 46
4. Per Laursen Stoholm 43
4. Henrik Andreasen 43
4. Michael Petersen Holstebro 43
4. Lars Sørensen Karup 43
8. Jan Kær Stoholm 42
8. Kim Andersen Karup 42
10. Torben Mauritson Holstebro 41
10. Jens Andersen Holstebro 41
10. Leif Jensen Stoholm 41
13. Thomas Graversen Frederiks 40
13. Poul Thomasen Frederiks 37
15. Steffen Mackenhauer Frederiks 35
16. Stteffen Sørensen Salling 35
17. Bent Frostholm Salling 34
18. Biger Bavnsgaard Salling 33
19. Johan Christensen Salling 32
20. Niels Madsen Salling 31
21. Niels Baunsgaard Salling 29
22. Erik Jensen Karup 28



Kredsskydning Jægersporting 2018 Hold:

 

Kredsskydning kreds 2 Jægersporting i Karup 2018
Holdskydning
1. Karup 2 139
Søren Tange 47
Jan Nørby Schmidt 46
Andreas Johansen 46
2. Stoholm 128
Per Laursen 43
Jan Kær 42
Henrik Andreasen 43
3. Holstebro 125
Torben Mauritson 41
Jens Andersen 41
Michael Petersen 43
4. Karup 1 113
Erik Jensen 28
Kim Andersen 42
Lars Sørensen 43
5. Frederiks 112
Thomas Graversen 40
Poul Thomasen 37
Steffen Mackenhauer 35
6. Salling 1 98
Steffen Sørensen 35
Bent Frostholm 34
Niels Baunsgaard 29
7. Salling 2 96
Johan Christensen 32
Niels Madsen 31
Biger Bavnsgaard 33


Kredsskydning Jagt 2018 hold:

Individuel er under holdene.

Placering Nr Navn Foreningsnr
Dame Hold
1 10 Sevel 9
48 Jonna Sommer Poulsen 1052
47 Ida Nordestgaard 1074
50 Inge-Lise Bech Jensen 1052
49 Hilda Schramm 1052
Junior Hold
1 9 Sevel 8
44 Marco Jensen 1077
45 Andreas Søltoft Nielsen 1084
46 Anker Mølgaard 1086
43 Anders Mølgaard 1085
2 21 Skave junior
96 Kathleen Østergaard Lauridsen 1071
95 Casper Boel 1074
94 Gustav Flint Kristensen 1091
3 47 Timring-Vildbjerg
199 Emil Fris Nielsen 1061
200 Sebastian Vigsø 1060
198 Oliver Ørskov Petersen 1060
Old Boy Hold
1 18 HSJ 1
83 Freddy Hansen 1052
84 Jens Christian Sinkbæk Andersen 1046
24 Ulrich Emil Løcke 1080
82 Ivan Trøst Nielsen 1019
2 46 Gludsted Jagtforening Oldboy
196 Alex Jepsen 1008
194 Jimmy Kent Hansen 1081
195 Peter Møller Just 1030
197 Robert Friis Preuss Christoffersen 1056
3 32 Ørre-Sinding 4
137 Jan Hjort Pedersen 1042
140 Tommy Villadsen 1041
139 Alf Jakobsen 1031
138 Per Vestergaard 1064
Sheet1
Side 2
4 2 Vemb
9 Erik Schmidt 1057
7 Tommy Christensen Stage 1007
8 Arne Schmidt 1038
6 Jørgen Jensen 1025
5 11 Sevel 5
53 Flemming Nielsen 1050
54 Søren Poulsen 1042
52 Bent Johnsen 1038
51 Jes Rokkjær 1066
6 37 Assing Oldboys
160 Karsten Buur Mouridsen 1012
159 Tommy Christensen 1031
161 Aage Møller 1038
158 Ole Schmitdt 1011
7 34 Ørre-Sinding 6
145 Allan Andersen 1027
148 Per Jensen 1013
147 Bjørn Barslund 1027
146 Peder Vestergård Jensen 1042
8 23 Brodal 2
104 Peter Bo Hansen 1007
101 René Løvig 1049
102 Bruno Nautrup 1049
103 Niels Løvig 1049
Omskydning
9 3 Grønbjerg Jagtforening
13 Jens Kristian Jensen 1030
14 Niels Bech 1027
15 Karsten Sommer 1064
12 Anders Jespersen 1087
10 27 NBL 3
120 Henning Jensen 1038
119 Iver Andersen 1027
117 Bjarne Krogshed Jensen 1026
118 Knud Krogshede 1038
11 28 NBL 4
122 Gert Mose Hedegaard 1011
Sheet1
Side 3
121 Peder Kjær Larsen 1010
123 Per Viborg 1041
124 Lars Romby Larsen 1051
12 24 Brodal 3
106 Knud E. Knudsen 1038
105 Jens Kristian Jakobsen 1063
107 Erling Olesen 1043
108 Mogens Dueholm Hansen 1079
Senior Hold
1 42 Skjern 1
180 Jesper Højhus Jensen 1078
181 Allan Obitsø Kristensen 1011
179 Lars Jespersen 1055
178 Claus Kragh 1022
Omskydning
2 15 Sevel Senior 2
69 Rolf Sommer Poulsen 1009
68 Lars Hellerup Jensen 1022
70 Jacob Hølmkær 1052
67 Flemming Jensen 1025
Omskydning
3 14 Sevel Senior 1
64 Ivan Mølgård 1048
65 Rasmus S. Jacobsen 1010
66 Søren Astrup 1003
63 Henrik Skytte 1009
Omskydning
4 17 Sevel Senior 4
75 Bent Sindersen 1041
78 Jeppe Kruse 1076
76 Casper Lund 1061
77 Ernst Andersen 1054
5 16 Sevel Senior 3
72 Rene Davidsen 1055
71 Claus Davidsen 1032
73 Jesper Nyborg 1009
74 Erik Nielsen 1051
6 35 Assing 1
Sheet1
Side 4
152 Ronnie Venø Hansen 1064
151 Rasmus Heesgaard 1051
153 Thomas Heesgaard 1060
150 Erik Heesgård 1038
Omskydning
7 29 Ørre-Sinding 1
128 Peter Lindberg 1010
125 Tom Sørensen 1005
126 Carsten Jørgensen 1049
127 Flemming Elkjær 1045
Omskydning
8 48 Skjern
204 Allan Green Jørgensen 1044
205 Johnny Bliksted Larsen 1056
203 Mikkel Green Jørgensen 1073
206 Jens Arne Trankjær 1047
Omskydning
9 45 Skjern 2
192 Ove Fredskilde 1024
189 Finn Sundberg Lauridsen 1060
190 Lars Kristensen 1051
191 Hardy Højris 1038
Omskydning
10 5 Tjele Vest
28 Holger Nielsen 1050
29 Esben Pedersen 1052
26 Bo Pedersen 1042
27 Brian Vels Sørensen 1042
Omskydning
11 43 Skjern 3
182 Henrik Højris 1051
184 Allan Madsen 1007
185 Mathias Gammelmark 1057
183 Bent Henriksen 1047
12 20 Senior Skave
90 Tommy Laurberg Hansen 1047
91 Rasmus Jensen 1058
92 Lasse Næsted Jensen 1078
89 Per Laurberg Hansen 1052
Sheet1
Side 5
13 40 Timring-Vildbjerg Senior Hold 1
172 Henning Andersen 1027
173 Michael Lysgaard 1008
170 Per Kristensen 1048
171 Palle Pedersen 1044
14 30 Ørre-Sinding 2
131 Casper Buur Larsen 1069
132 Benny Pedersen 1024
129 Danni Damgaard Johansen 1053
130 Ole Sørensen 1063
15 25 NBL 1
112 Gert Nyby 1023
110 Jan Juul Christensen 1006
109 Erik Toft 1021
111 Benny Jepsen 1003
16 50 AHG 1
218 Dan Aakær Jensen 1055
217 Klaus Holt Jensen 1074
219 Rene Holt Schmidt 1070
220 Jens Chr. Holt Jensen 1038
17 49 AHG 2
216 Jørn Uffe Alling Dam 1003
215 Christian H. Pedersen 1052
214 Kim Grubbe 1016
213 Jørgen Sørensen 1003
18 22 Brodal 1
100 Henrik Jensen 1025
98 Benny Jespersen 1012
99 Torben Olesen 1050
97 Michael Bek 1000
19 36 Assing 2
154 Niels B. Larsen 1015
155 Morten Rytter Jensen 1019
156 Hans Kristian Gammelmark 1067
157 Svend Erik Vesterager 1014
20 26 NBL 2
114 Allan Tolstrup Kristensen 1007
Sheet1
Side 6
116 Brian Underberg Nielsen 1005
113 Jimmy Jacobsen 1067
115 Jan Ove Schmidt 1042
21 51 Skave 5
227 Ronnie Hansen 1092
229 Dan Kristensen 1006
228 Kris Hansen 1030
230 Nick Hansen 1059
22 41 Timring-Vildbjerg Senior Hold 2
175 Mark Kragelund 1016
177 Erik Bjerre Andersen 1027
174 Kenneth Duelund Frosch 1007
176 Ole Fris Nielsen 1051
23 44 Skjern 5
187 Brian Kjærsgaard Jensen 1080
186 Morten Christensen 1021
188 René Truelsen Iversen 1061
224 Claus Kirk 1088
Super Veteran Hold
1 13 Sevel 7
62 Harry Teglgård 1042
59 Niels Høg Rasmussen 1023
61 Mogens K. Jacobsen 1031
60 Jørgen Davidsen 1032
2 38 Timring-Vildbjerg
164 Sigfred Andersen 1057
162 Bent Andersen 1027
163 Vagn Nykjær 1043
165 Børge Andersen 1027
3 19 HSJ 2
86 Ole Fredberg 1047
87 Villy Poulsen 1047
88 Tage Madsen 1026
85 Kjeld Steen Andersen 1027
4 8 Skave Jagtforening
41 Alfred Poulsen 1043
38 Norman Nielsen 1052
40 Egon Søndergaard 1047
Sheet1
Side 7
39 Frits Petersen 1010
5 31 Ørre-Sinding 3
135 Christian Jørgensen 1049
136 Villy Mølsted Ibsen 1038
134 Niels Ramy Bech 1027
133 Bjarne Jørgensen 1048
6 6 Skave
31 Hans Kurt Lund Nielsen 1001
33 Arne Bertelsen 1027
30 Kristian Kristensen 1051
32 Georg Knudsen 1009
7 7 FCK Karup Superveteran
36 Poul Erik Andersen 1038
35 Benny Mortensen 1010
34 Ejner Lindgård Nielsen 1038
37 Per Sørensen 1066
Veteran Hold
1 12 Sevel 6
57 Ove Bjerregaard 1047
56 Viggo Madsen 1050
55 Bent Lauridsen 1048
58 Vagn Jensen 1038
2 4 Stoholm 1
16 Jens Falkenberg 1038
18 Søren Lund 1026
19 Søren M. Jensen 1050
17 Frank S. Kristensen 1044
3 39 Timring-Vildbjerg
166 Freddy Godskesen 1032
167 Svend Andersen 1055
168 Arne Larsen 1048
169 Kaj Hauris Pedersen 1042
4 33 Ørre-Sinding Jagtforening
143 Poul-Erik Elkjær 1038
142 Bent Jensen 1021
141 Martin Claus Hansen 1016
144 Knud Erik Thomsen 1041
Sheet1
Side 8
5 52 Sønder Felding
207 Hans Peder Kjær 1038
211 Peter Reinholdt 1041
208 Kaj Ørbæk 1028
6 1 Munklinde
4 Niels Bjarne Jensen 1038
1 Søren Hvid Christensen 1031
2 Orla Kjær Jensen 1075
3 Carl Søgaard 1041
Sheet1
Side 9
Foreningsby Skydning Total
Træf Skud Træf Skud
97 129
Sevel Jagtforening 37 41
Sevel Jagtforening 32 45
Sevel Jagtforening 28 43
Sevel Jagtforening 28 47
Træf Skud Træf Skud
96 125
Sevel Jagtforening 33 43
Sevel Jagtforening 32 41
Sevel Jagtforening 31 41
Sevel Jagtforening 26 43
90 125
Skave Jagtforening 36 41
Skave Jagtforening 30 43
Skave Jagtforening 24 41
76 135
imring - Vildbjerg Jagtforen. 29 44
imring - Vildbjerg Jagtforen. 27 46
imring - Vildbjerg Jagtforen. 20 45
Træf Skud Træf Skud
110 122
olstebro Strandjagtforening 38 41
olstebro Strandjagtforening 36 40
olstebro Strandjagtforening 36 41
olstebro Strandjagtforening 35 41
108 125
Gludsted Jagtforening 37 42
Gludsted Jagtforening 36 42
Gludsted Jagtforening 35 41
Gludsted Jagtforening 28 44
108 127
Ørre - Sinding Jagtforening 37 42
Ørre - Sinding Jagtforening 36 43
Ørre - Sinding Jagtforening 35 42
Ørre - Sinding Jagtforening 31 47
Sheet1
Side 10
107 127
Vemb Jægerforening 37 43
Vemb Jægerforening 35 42
Vemb Jægerforening 35 42
Vemb Jægerforening 34 45
106 124
Sevel Jagtforening 36 42
Sevel Jagtforening 36 42
Sevel Jagtforening 34 40
Sevel Jagtforening 34 43
106 124
Assing Sogns Jagtforening 38 41
Assing Sogns Jagtforening 35 40
Assing Sogns Jagtforening 33 43
Assing Sogns Jagtforening 32 41
106 128
Ørre - Sinding Jagtforening 38 42
Ørre - Sinding Jagtforening 36 43
Ørre - Sinding Jagtforening 32 43
Ørre - Sinding Jagtforening 31 44
104 123
Brodal Jagtforening 39 41
Brodal Jagtforening 33 42
Brodal Jagtforening 32 40
Brodal Jagtforening 30 41
16 16
104 130
Grønbjerg Jagtforening 36 42
Grønbjerg Jagtforening 35 46
Grønbjerg Jagtforening 33 42
Grønbjerg Jagtforening 33 43
99 126
øvling-Lemvig Jagtforening 35 41
øvling-Lemvig Jagtforening 33 43
øvling-Lemvig Jagtforening 31 42
øvling-Lemvig Jagtforening 30 42
93 129
øvling-Lemvig Jagtforening 34 43
Sheet1
Side 11
øvling-Lemvig Jagtforening 31 43
øvling-Lemvig Jagtforening 28 43
øvling-Lemvig Jagtforening 26 47
92 126
Brodal Jagtforening 33 40
Brodal Jagtforening 30 42
Brodal Jagtforening 29 44
Brodal Jagtforening 28 45
Træf Skud Træf Skud
118 122
Skjern Jagtforening 40 41
Skjern Jagtforening 39 40
Skjern Jagtforening 39 41
Skjern Jagtforening 37 40
15 16
117 122
Sevel Jagtforening 40 41
Sevel Jagtforening 39 40
Sevel Jagtforening 38 41
Sevel Jagtforening 37 40
13 16
117 122
Sevel Jagtforening 40 41
Sevel Jagtforening 39 40
Sevel Jagtforening 38 41
Sevel Jagtforening 36 40
16 16
116 125
Sevel Jagtforening 39 41
Sevel Jagtforening 39 41
Sevel Jagtforening 38 43
Sevel Jagtforening 31 43
115 122
Sevel Jagtforening 39 40
Sevel Jagtforening 38 41
Sevel Jagtforening 38 41
Sevel Jagtforening 37 40
115 123
Sheet1
Side 12
Assing Sogns Jagtforening 40 40
Assing Sogns Jagtforening 38 42
Assing Sogns Jagtforening 37 41
Assing Sogns Jagtforening 37 42
15 16
115 123
Ørre - Sinding Jagtforening 39 41
Ørre - Sinding Jagtforening 39 42
Ørre - Sinding Jagtforening 37 40
Ørre - Sinding Jagtforening 35 41
15 16
114 125
Skjern Jagtforening 40 40
Skjern Jagtforening 37 41
Skjern Jagtforening 37 44
Skjern Jagtforening 31 40
13 16
113 122
Skjern Jagtforening 39 41
Skjern Jagtforening 37 40
Skjern Jagtforening 37 41
Skjern Jagtforening 36 40
15 16
112 123
Tjele Vest Jagtforening 39 41
Tjele Vest Jagtforening 37 41
Tjele Vest Jagtforening 36 41
Tjele Vest Jagtforening 34 41
16 16
111 122
Skjern Jagtforening 38 42
Skjern Jagtforening 37 40
Skjern Jagtforening 36 40
Skjern Jagtforening 33 43
110 121
Skave Jagtforening 37 40
Skave Jagtforening 37 41
Skave Jagtforening 36 40
Skave Jagtforening 35 40
Sheet1
Side 13
110 123
imring - Vildbjerg Jagtforen. 37 41
imring - Vildbjerg Jagtforen. 37 42
imring - Vildbjerg Jagtforen. 36 40
imring - Vildbjerg Jagtforen. 35 44
110 125
Ørre - Sinding Jagtforening 38 41
Ørre - Sinding Jagtforening 36 41
Ørre - Sinding Jagtforening 36 43
Ørre - Sinding Jagtforening 32 42
108 121
øvling-Lemvig Jagtforening 38 40
øvling-Lemvig Jagtforening 35 40
øvling-Lemvig Jagtforening 35 41
øvling-Lemvig Jagtforening 35 42
107 122
Aulum Grove Jagtforening 38 40
Aulum Grove Jagtforening 35 41
Aulum Grove Jagtforening 34 41
Aulum Grove Jagtforening 32 43
107 126
Aulum Grove Jagtforening 39 42
Aulum Grove Jagtforening 35 43
Aulum Grove Jagtforening 33 41
Aulum Grove Jagtforening 28 43
105 121
Brodal Jagtforening 38 41
Brodal Jagtforening 35 40
Brodal Jagtforening 32 40
Brodal Jagtforening 32 41
104 125
Assing Sogns Jagtforening 36 43
Assing Sogns Jagtforening 35 40
Assing Sogns Jagtforening 33 42
Assing Sogns Jagtforening 30 44
104 128
øvling-Lemvig Jagtforening 37 41
Sheet1
Side 14
øvling-Lemvig Jagtforening 36 41
øvling-Lemvig Jagtforening 31 46
øvling-Lemvig Jagtforening 27 46
102 130
Skave 38 43
Skave 32 43
Skave 32 44
Skave 32 44
97 126
imring - Vildbjerg Jagtforen. 33 41
imring - Vildbjerg Jagtforen. 32 42
imring - Vildbjerg Jagtforen. 32 43
imring - Vildbjerg Jagtforen. 28 43
97 131
Skjern Jagtforening 34 42
Skjern Jagtforening 32 45
Skjern Jagtforening 31 44
Skjern 30 47
Træf Skud Træf Skud
113 128
Sevel Jagtforening 39 42
Sevel Jagtforening 38 43
Sevel Jagtforening 36 43
Sevel Jagtforening 34 41
104 126
imring - Vildbjerg Jagtforen. 35 41
imring - Vildbjerg Jagtforen. 35 44
imring - Vildbjerg Jagtforen. 34 41
imring - Vildbjerg Jagtforen. 33 44
104 127
olstebro Strandjagtforening 38 42
olstebro Strandjagtforening 34 42
olstebro Strandjagtforening 32 43
olstebro Strandjagtforening 31 42
101 128
Skave Jagtforening 35 45
Skave Jagtforening 33 41
Skave Jagtforening 33 42
Sheet1
Side 15
Skave Jagtforening 33 44
100 125
Ørre - Sinding Jagtforening 34 41
Ørre - Sinding Jagtforening 34 41
Ørre - Sinding Jagtforening 32 43
Ørre - Sinding Jagtforening 27 46
95 126
Skave Jagtforening 34 41
Skave Jagtforening 31 43
Skave Jagtforening 30 42
Skave Jagtforening 25 47
93 129
Frederiks Jagtforening 34 41
Frederiks Jagtforening 30 44
Frederiks Jagtforening 29 44
Frederiks Jagtforening 27 40
Træf Skud Træf Skud
112 123
Sevel Jagtforening 38 40
Sevel Jagtforening 38 42
Sevel Jagtforening 36 41
Sevel Jagtforening 36 42
110 122
lm og Omegns Jagtforening 38 40
lm og Omegns Jagtforening 36 41
lm og Omegns Jagtforening 36 41
lm og Omegns Jagtforening 31 45
110 125
imring - Vildbjerg Jagtforen. 40 42
imring - Vildbjerg Jagtforen. 36 41
imring - Vildbjerg Jagtforen. 34 42
imring - Vildbjerg Jagtforen. 33 40
107 126
Ørre - Sinding Jagtforening 39 40
Ørre - Sinding Jagtforening 36 42
Ørre - Sinding Jagtforening 32 44
Ørre - Sinding Jagtforening 31 45
Sheet1
Side 16
101 124
Sdr. Felding Jagtforening 35 41
Sdr. Felding Jagtforening 35 41
Sdr. Felding Jagtforening 31 42
100 129
inde og Omegns Jagtforen. 35 43
inde og Omegns Jagtforen. 35 44
inde og Omegns Jagtforen. 30 42
inde og Omegns Jagtforen. 29 42

Individuelt:

Dame Træf
1 79 Kristina Christensen 1052 Sevel Jagtforening 38
2 48 Jonna Sommer Poulsen 1052 Sevel Jagtforening 37
3 21 Conni Elmholt 1051 Sogns Jagtforening 36
4 202 Jeanette Friis Nielsen 1052Vildbjerg Jagtforen. 32
5 47 Ida Nordestgaard 1074 Sevel Jagtforening 32
6 50 Inge-Lise Bech Jensen 1052 Sevel Jagtforening 28
7 49 Hilda Schramm 1052 Sevel Jagtforening 28
Junior Træf
1 203 Mikkel Green Jørgensen 1073Skjern Jagtforening 37
2 96 Kathleen Østergaard Lauridsen 1071Skave Jagtforening 36
3 44 Marco Jensen 1077 Sevel Jagtforening 33
4 23 Mikkel Løcke 1075Strandjagtforening 33
5 45 Andreas Søltoft Nielsen 1084 Sevel Jagtforening 32
6 223 Emil Green Jørgensen 1091 Skjern 32
7 46 Anker Mølgaard 1086 Sevel Jagtforening 31
8 95 Casper Boel 1074Skave Jagtforening 30
9 199 Emil Fris Nielsen 1061Vildbjerg Jagtforen. 29
10 200 Sebastian Vigsø 1060Vildbjerg Jagtforen. 27
11 43 Anders Mølgaard 1085 Sevel Jagtforening 26
12 225 Rasmus Vestersager 1087 Assing 26
13 94 Gustav Flint Kristensen 1091Skave Jagtforening 24
14 198 Oliver Ørskov Petersen 1060Vildbjerg Jagtforen. 20
Old Boy Træf
1 72 Rene Davidsen 1055 Sevel Jagtforening 39
2 28 Holger Nielsen 1050e Vest Jagtforening 39
Omskydning 16
3 128 Peter Lindberg 1010inding Jagtforening 39
Omskydning 15
4 93 Jesper Nielsen 1046 Sevel Jagtforening 39
5 216 Jørn Uffe Alling Dam 1003 rove Jagtforening 39
6 112 Gert Nyby 1023emvig Jagtforening 38
7 71 Claus Davidsen 1032 Sevel Jagtforening 38
8 83 Freddy Hansen 1052Strandjagtforening 38
9 100 Henrik Jensen 1025Brodal Jagtforening 38
10 160 Karsten Buur Mouridsen 1012Sogns Jagtforening 38
11 145 Allan Andersen 1027inding Jagtforening 38
12 90 Tommy Laurberg Hansen 1047Skave Jagtforening 37
13 189 Finn Sundberg Lauridsen 1060Skjern Jagtforening 37
14 11 Heinrich Laustsen 1045 Sevel Jagtforening 37
15 150 Erik Heesgård 1038Sogns Jagtforening 37
16 9 Erik Schmidt 1057 mb Jægerforening 37
17 10 Børge Bjerregaard 1032 mb Jægerforening 36
Sheet1
Side 2
18 84 Jens Christian Sinkbæk Andersen 1046Strandjagtforening 36
19 170 Per Kristensen 1048Vildbjerg Jagtforen. 36
20 191 Hardy Højris 1038Skjern Jagtforening 36
21 24 Ulrich Emil Løcke 1080Strandjagtforening 36
22 53 Flemming Nielsen 1050 Sevel Jagtforening 36
23 54 Søren Poulsen 1042 Sevel Jagtforening 36
24 194 Jimmy Kent Hansen 1081 dsted Jagtforening 36
25 140 Tommy Villadsen 1041inding Jagtforening 36
26 148 Per Jensen 1013inding Jagtforening 36
27 226 Jesper Juhl 1042 Brodal 36
28 110 Jan Juul Christensen 1006emvig Jagtforening 35
29 155 Morten Rytter Jensen 1019Sogns Jagtforening 35
30 82 Ivan Trøst Nielsen 1019Strandjagtforening 35
31 127 Flemming Elkjær 1045inding Jagtforening 35
32 195 Peter Møller Just 1030 dsted Jagtforening 35
33 7 Tommy Christensen Stage 1007 mb Jægerforening 35
34 111 Benny Jepsen 1003emvig Jagtforening 35
35 139 Alf Jakobsen 1031inding Jagtforening 35
36 52 Bent Johnsen 1038 Sevel Jagtforening 34
37 27 Brian Vels Sørensen 1042e Vest Jagtforening 34
38 51 Jes Rokkjær 1066 Sevel Jagtforening 34
39 122 Gert Mose Hedegaard 1011emvig Jagtforening 34
40 6 Jørgen Jensen 1025 mb Jægerforening 34
41 209 Hans Jørgen Frandsen 1025elding Jagtforening 33
42 15 Karsten Sommer 1064 bjerg Jagtforening 33
43 101 René Løvig 1049Brodal Jagtforening 33
44 201 Bjørn Friis Nielsen 1013Vildbjerg Jagtforen. 33
45 147 Bjørn Barslund 1027inding Jagtforening 32
46 220 Jens Chr. Holt Jensen 1038 rove Jagtforening 32
47 117 Bjarne Krogshed Jensen 1026emvig Jagtforening 31
48 77 Ernst Andersen 1054 Sevel Jagtforening 31
49 121 Peder Kjær Larsen 1010emvig Jagtforening 31
50 146 Peder Vestergård Jensen 1042inding Jagtforening 31
51 5 Ole Jensen 1011Sogns Jagtforening 31
52 138 Per Vestergaard 1064inding Jagtforening 31
53 103 Niels Løvig 1049Brodal Jagtforening 30
54 25 Bent Hermann 1003 t & Skytteforening 30
55 105 Jens Kristian Jakobsen 1063Brodal Jagtforening 30
56 118 Knud Krogshede 1038emvig Jagtforening 30
57 157 Svend Erik Vesterager 1014Sogns Jagtforening 30
58 107 Erling Olesen 1043Brodal Jagtforening 29
59 176 Ole Fris Nielsen 1051Vildbjerg Jagtforen. 28
60 197 Robert Friis Preuss Christoffersen 1056 dsted Jagtforening 28
61 108 Mogens Dueholm Hansen 1079Brodal Jagtforening 28
62 115 Jan Ove Schmidt 1042emvig Jagtforening 27
Sheet1
Side 3
Senior Træf
1 152 Ronnie Venø Hansen 1064Sogns Jagtforening 40
Omskydning 15
2 204 Allan Green Jørgensen 1044Skjern Jagtforening 40
Omskydning 13
3 64 Ivan Mølgård 1048 Sevel Jagtforening 40
Omskydning 16
4 180 Jesper Højhus Jensen 1078Skjern Jagtforening 40
Omskydning 15
5 69 Rolf Sommer Poulsen 1009 Sevel Jagtforening 40
Omskydning 13
6 65 Rasmus S. Jacobsen 1010 Sevel Jagtforening 39
7 68 Lars Hellerup Jensen 1022 Sevel Jagtforening 39
8 181 Allan Obitsø Kristensen 1011Skjern Jagtforening 39
9 75 Bent Sindersen 1041 Sevel Jagtforening 39
10 78 Jeppe Kruse 1076 Sevel Jagtforening 39
11 179 Lars Jespersen 1055Skjern Jagtforening 39
12 125 Tom Sørensen 1005inding Jagtforening 39
13 218 Dan Aakær Jensen 1055 rove Jagtforening 38
14 66 Søren Astrup 1003 Sevel Jagtforening 38
15 70 Jacob Hølmkær 1052 Sevel Jagtforening 38
16 73 Jesper Nyborg 1009 Sevel Jagtforening 38
17 131 Casper Buur Larsen 1069inding Jagtforening 38
18 151 Rasmus Heesgaard 1051Sogns Jagtforening 38
19 182 Henrik Højris 1051Skjern Jagtforening 38
20 76 Casper Lund 1061 Sevel Jagtforening 38
21 227 Ronnie Hansen 1092 Skave 38
22 67 Flemming Jensen 1025 Sevel Jagtforening 37
23 74 Erik Nielsen 1051 Sevel Jagtforening 37
24 126 Carsten Jørgensen 1049inding Jagtforening 37
25 178 Claus Kragh 1022Skjern Jagtforening 37
26 184 Allan Madsen 1007Skjern Jagtforening 37
27 29 Esben Pedersen 1052e Vest Jagtforening 37
28 91 Rasmus Jensen 1058Skave Jagtforening 37
29 114 Allan Tolstrup Kristensen 1007emvig Jagtforening 37
30 149 Bjarne Dalgaard Hansen 1005 rove Jagtforening 37
31 153 Thomas Heesgaard 1060Sogns Jagtforening 37
32 190 Lars Kristensen 1051Skjern Jagtforening 37
33 205 Johnny Bliksted Larsen 1056Skjern Jagtforening 37
34 137 Jan Hjort Pedersen 1042inding Jagtforening 37
35 173 Michael Lysgaard 1008Vildbjerg Jagtforen. 37
36 63 Henrik Skytte 1009 Sevel Jagtforening 36
37 92 Lasse Næsted Jensen 1078Skave Jagtforening 36
38 185 Mathias Gammelmark 1057Skjern Jagtforening 36
39 26 Bo Pedersen 1042e Vest Jagtforening 36
Sheet1
Side 4
40 116 Brian Underberg Nielsen 1005emvig Jagtforening 36
41 132 Benny Pedersen 1024inding Jagtforening 36
42 42 Troels Hermann 1066 t & Skytteforening 36
43 221 Nicolai Nyboe Laustsen 1052 Sevel Jagtforening 36
44 129 Danni Damgaard Johansen 1053inding Jagtforening 36
45 154 Niels B. Larsen 1015Sogns Jagtforening 36
46 89 Per Laurberg Hansen 1052Skave Jagtforening 35
47 98 Benny Jespersen 1012Brodal Jagtforening 35
48 109 Erik Toft 1021emvig Jagtforening 35
49 217 Klaus Holt Jensen 1074 rove Jagtforening 35
50 22 Karsten Vestergaard 1008Strandjagtforening 35
51 215 Christian H. Pedersen 1052 rove Jagtforening 35
52 171 Palle Pedersen 1044Vildbjerg Jagtforen. 35
53 219 Rene Holt Schmidt 1070 rove Jagtforening 34
54 187 Brian Kjærsgaard Jensen 1080Skjern Jagtforening 34
55 175 Mark Kragelund 1016Vildbjerg Jagtforen. 33
56 214 Kim Grubbe 1016 rove Jagtforening 33
57 156 Hans Kristian Gammelmark 1067Sogns Jagtforening 33
58 99 Torben Olesen 1050Brodal Jagtforening 32
59 97 Michael Bek 1000Brodal Jagtforening 32
60 130 Ole Sørensen 1063inding Jagtforening 32
61 174 Kenneth Duelund Frosch 1007Vildbjerg Jagtforen. 32
62 229 Dan Kristensen 1006 Skave 32
63 228 Kris Hansen 1030 Skave 32
64 230 Nick Hansen 1059 Skave 32
65 186 Morten Christensen 1021Skjern Jagtforening 32
66 188 René Truelsen Iversen 1061Skjern Jagtforening 31
67 113 Jimmy Jacobsen 1067emvig Jagtforening 31
68 224 Claus Kirk 1088 Skjern 30
Super Veteran Træf
1 62 Harry Teglgård 1042 Sevel Jagtforening 39
2 86 Ole Fredberg 1047Strandjagtforening 38
3 59 Niels Høg Rasmussen 1023 Sevel Jagtforening 38
4 19 Søren M. Jensen 1050 egns Jagtforening 36
5 167 Svend Andersen 1055Vildbjerg Jagtforen. 36
6 13 Jens Kristian Jensen 1030 bjerg Jagtforening 36
7 61 Mogens K. Jacobsen 1031 Sevel Jagtforening 36
8 120 Henning Jensen 1038emvig Jagtforening 35
9 164 Sigfred Andersen 1057Vildbjerg Jagtforen. 35
10 162 Bent Andersen 1027Vildbjerg Jagtforen. 35
11 41 Alfred Poulsen 1043Skave Jagtforening 35
12 31 Hans Kurt Lund Nielsen 1001Skave Jagtforening 34
13 36 Poul Erik Andersen 1038deriks Jagtforening 34
14 60 Jørgen Davidsen 1032 Sevel Jagtforening 34
15 135 Christian Jørgensen 1049inding Jagtforening 34
Sheet1
Side 5
16 136 Villy Mølsted Ibsen 1038inding Jagtforening 34
17 163 Vagn Nykjær 1043Vildbjerg Jagtforen. 34
18 87 Villy Poulsen 1047Strandjagtforening 34
19 38 Norman Nielsen 1052Skave Jagtforening 33
20 40 Egon Søndergaard 1047Skave Jagtforening 33
21 12 Anders Jespersen 1087 bjerg Jagtforening 33
22 119 Iver Andersen 1027emvig Jagtforening 33
23 39 Frits Petersen 1010Skave Jagtforening 33
24 165 Børge Andersen 1027Vildbjerg Jagtforen. 33
25 88 Tage Madsen 1026Strandjagtforening 32
26 134 Niels Ramy Bech 1027inding Jagtforening 32
27 20 Christian Lund Andersen 1038 Sogns Jagtforening 31
28 85 Kjeld Steen Andersen 1027Strandjagtforening 31
29 33 Arne Bertelsen 1027Skave Jagtforening 31
30 81 Villy Andersen 1009 Sevel Jagtforening 31
31 30 Kristian Kristensen 1051Skave Jagtforening 30
32 35 Benny Mortensen 1010deriks Jagtforening 30
33 34 Ejner Lindgård Nielsen 1038deriks Jagtforening 29
34 222 Gunnar Thomsen 1065 r. Vium-Troldhede 29
35 37 Per Sørensen 1066deriks Jagtforening 27
36 133 Bjarne Jørgensen 1048inding Jagtforening 27
37 210 Hans Laursen 1006elding Jagtforening 26
38 32 Georg Knudsen 1009Skave Jagtforening 25
Veteran Træf
1 166 Freddy Godskesen 1032Vildbjerg Jagtforen. 40
2 143 Poul-Erik Elkjær 1038inding Jagtforening 39
3 104 Peter Bo Hansen 1007Brodal Jagtforening 39
Omskydning 16
4 192 Ove Fredskilde 1024Skjern Jagtforening 39
Omskydning 15
5 16 Jens Falkenberg 1038 egns Jagtforening 38
6 57 Ove Bjerregaard 1047 Sevel Jagtforening 38
7 56 Viggo Madsen 1050 Sevel Jagtforening 38
8 172 Henning Andersen 1027Vildbjerg Jagtforen. 37
9 196 Alex Jepsen 1008 dsted Jagtforening 37
10 212 Poul Erik Pedersen 1062 rove Jagtforening 36
11 18 Søren Lund 1026 egns Jagtforening 36
12 55 Bent Lauridsen 1048 Sevel Jagtforening 36
13 58 Vagn Jensen 1038 Sevel Jagtforening 36
14 142 Bent Jensen 1021inding Jagtforening 36
15 159 Tommy Christensen 1031Sogns Jagtforening 35
16 207 Hans Peder Kjær 1038elding Jagtforening 35
17 211 Peter Reinholdt 1041elding Jagtforening 35
18 8 Arne Schmidt 1038 mb Jægerforening 35
19 4 Niels Bjarne Jensen 1038Omegns Jagtforen. 35
Sheet1
Side 6
20 1 Søren Hvid Christensen 1031Omegns Jagtforen. 35
21 14 Niels Bech 1027 bjerg Jagtforening 35
22 168 Arne Larsen 1048Vildbjerg Jagtforen. 34
23 106 Knud E. Knudsen 1038Brodal Jagtforening 33
24 169 Kaj Hauris Pedersen 1042Vildbjerg Jagtforen. 33
25 161 Aage Møller 1038Sogns Jagtforening 33
26 183 Bent Henriksen 1047Skjern Jagtforening 33
27 102 Bruno Nautrup 1049Brodal Jagtforening 32
28 158 Ole Schmitdt 1011Sogns Jagtforening 32
29 177 Erik Bjerre Andersen 1027Vildbjerg Jagtforen. 32
30 141 Martin Claus Hansen 1016inding Jagtforening 32
31 206 Jens Arne Trankjær 1047Skjern Jagtforening 31
32 208 Kaj Ørbæk 1028elding Jagtforening 31
33 17 Frank S. Kristensen 1044 egns Jagtforening 31
34 144 Knud Erik Thomsen 1041inding Jagtforening 31
35 2 Orla Kjær Jensen 1075Omegns Jagtforen. 30
36 3 Carl Søgaard 1041Omegns Jagtforen. 29
37 123 Per Viborg 1041emvig Jagtforening 28
38 213 Jørgen Sørensen 1003 rove Jagtforening 28
39 124 Lars Romby Larsen 1051emvig Jagtforening 26
40 80 Knud Erik Rusbjerg 1077 Sevel Jagtforening 25


Kredsskydning i Jægersporting 2017

Senior:

1. Michael Hansen 46/50

3. Ulrich Løcke 45/50

Junior:

1. Mikkel Løcke 37/50

Hold Senior:

1. Holstebro Strandjagtforening

Michael Hansen - Jesper Grønne - Ulrich Løcke 133/150


Kommunemesterskab 2017

 Individuelt:

 

Senior:

 

  1. Per Hansen Skave                                   21/24
  2. Richard Halgaard HSJ                              21/25
  3. Bent Sindersen Sevel                              21/25

 

Old Boys:

 

  1. Viggo Madsen Sevel                              24/25
  2. Ejner Nielsen Sevel                                 22/24
  3. Tommy Broch HSJ                                   22/24

 

Veteran:

 

  1. Harry Teglgaard Sevel                           22/26
  2. Knud Erik Rusbjerg Sevel                     21/26
  3. Ove Bjerregaard Skave                         20/24

 

Superveteran:

 

  1. Tage Madsen HSJ                                    22/25
  2. Villy Poulsen HSJ                                     21/24
  3. Alfred Poulsen Skave                             21/25

 

A – Række:

 

  1. Mike Olsen HSJ                                        21/25
  2. Kevin Olsen HSJ                                        17/29
  3. Henrik Mortensen Vemb                     16/31

 

Damerække:

 

  1. Solveig Madsen Sevel                            21/26
  2. Kristine Madsen Sevel                          15/26

 

Junior:

 

  1. Marco Jensen Sevel                               20/25
  2. Mikkel Løcke HSJ                                     14/28
  3. Casper Boel Skave                                  11/30

 

Hold (Kun 1. præmie):

 

Senior hold: Skave.

 

Per Hansen 21/24, Dan Kristensen 21/26, Lasse Jensen 19/25.

 

 

 

Oldboys hold: Sevel.

 

Viggo Madsen 24/25, Ejner Nielsen 22/24, Rene Davidsen 22/26.

 

 

 

Veteran hold: Sevel.

 

Harry Teglgaard 22/26, Knud Erik Rusbjerg 21/26, Niels Høg 20/25.

 

 

 

Superveteran hold: HJS.

 

Tage Madsen 22/25, Villy Poulsen 21/24, Ole Fredberg 19/25.

 

 

 

A – Række hold: HSJ.

 

Mike Olsen 21/25, Kevin Olsen 17/29, Mikkel Løcke 14/28.

 

 

 

Ingen hold i de andre rækker!

 

Medaljer kan afhentes hos Holstebro Strandjagtforening i klubhuset.



5 kant skydning Holstebro d. 23/4-2017

 

Resultater 5 kant skydning.
Der deltog 111 skytter fra de 5 foreninger☺
De tællende skytter var:
Sevel:
Ejner Nielsen 22/25
Rasmus Jacobsen 22/25
Søren Astrup 21/25
Flemmimg Jensen 21/26
Ivan Mølgård 20/24
Tage Hansen 20/24
ialt. 126/149

 

Holstebro:
Richard Halgaard 22/24
Tommy Hansen 21/24
Ulrich Løcke 21/25
Jens C.S. andersen 21/25
Jørgen Jensen 21/28
Per Hansen 20/24
Ialt: 126/150

 

Karup:
Kim Duur 23/24
Lars Sørensen 20/24
Søren Tange 20/26
Peder Frandsen 19/26
Vagn Nykjær 19/28
Peter Bay 18/25
Ialt: 119/153

 

Brodal:
Bruno Nautrup 21/25
Henrik Jensen 21/26
Ove Bjerregård 19/25
Klaus Thisted 19/27
Erling Olesen 19/27
Vagn Jensen 18/25
Ialt: 117/155

 

Morsø:
Torben Andersen 20/25
Jan Torp 19/27
Lars Skyum 18/28
Egon Thomsen 17/26
Gabriel Ciobano 17/27
Mikkel Klausen 16/28
Ialt: 107/161

 

Bedste junior var Marco Jensen, Sevel med 16/27 som også vandt i Åben jagt junior/dame med 16/25.
Mikkel Løcke vandt lukket jagt junior med 15/29.

 

Lukket Jagt Mester:
1. Rasmus Jensen 23/24
2. Claus Davidsen 23/25
3. Richard Halgaard 22/24

 

Lukket jagt Veteran:
1. Knud Erik Rusbjerg 20/26

 

Lukket Jagt superveteran:
1. Jørgen Davidsen 14/27

 

Lukket Jagt Dame:
Kristine Madsen 16/25

 

Lukket Jagt Junior:
Mikkel Løcke 15/29

 

Åben Jagt Mester:
1. Tommy Broch 23/24

 

Åben Jagt A+V+SV:
1. Knud Erik Rusbjerg 20/27

 

Åben Jagt Dame+Junior:
Marco Jensen 16/25



Holstebro Grand Prix 2017

 

Resultater Jagtskydning Holstebro Grand Prix 2017:
Lukket Jagt Mester 40 duer:
1. Brian Pedersen 39/40 omsk.
2. Lars Jespersen 39/40 omsk.
3. Flemming Elkjær 39/41

Lukket Jagt V+SV række 40 duer:
1. Kurt Kristensen
2. Finn Jensen

Young Shooters 15+:
1. Marcus Holm 22/24
2. Gustav Lagerbom 22/25

Åben Jagt Mester 2x24 duer:
1. Lars Jespersen 48/49 finale
2. Peter terkelsen 48/48 finale
3. Kim Pedersen 48/48 finale
4. Brian Pedersen 48/49 finale
5. Henrik Nymark 47/48
5. Flemming elkjær 47/48

Åben Jagt A række 2x24 duer:
1. Jesper Højhus 48/49
2. Marcus Holm 38/43
3. Jørgen Poulsen 37/42

Skeet: klik her!

 
 

 

 
 


Åbningsskydning d. 4/2-17.

 

Resultater.

 

 

 

Jagtskydning Lukket 40 duer:

 

Mester:

 

  1. Jesper Højhus              39/40
  2. Rasmus Heesgaard    38/41 omsk.
  3. Torben Iversen           38/41 omsk.

 

A – Række:

 

  1. Mike Olsen                   28/40

 

 

 

B – Række:

 

  1. Kevin Olsen                  27/45

 

 

 

Veteran:

 

            1. Phillip Bertelsen         35/41

 

 

 

Junior:

 

  1. Mikkel Løcke                24/46

 

 

 

Jagtskydning Åben 2x24 duer:

 

Mester:

 

  1. Henrik Nymark            48/51 + finale
  2. Henrik Hansen            48/48 + finale
  3. Mads Jensen                47/48 + finale

 

 

 

A – række:

 

  1. Mikkel Pedersen        35/58

 

 

 

Dame:

 

  1. Kristine Madsen         41/51
  2. Solvej Madsen            35/50

 

 

 

Sporting 100 duer:

 

  1. Jesper Højhus              91 omsk. 21,22
  2. Jesper Jade                   91 omsk. 21,21
  3. Ronnie Hansen            90 omsk. 22
  4. Mads Jensen                90 omsk. 18

 

 

 

Sporting Åben 2x25 duer:

 

  1. Jesper Jade                   50
  2. Ivan Mikkelsen            48 omsk. 25
  3. Ronnie Hansen            48 omsk. ?

 

 

 

Skeet 125 duers OBS:

 

  1. Preben Johansen       107
  2. Emil Andersen            97
  3. Erik Andersen             94
  4. Kim Rahbøl                  87
  5. Martin Claussen         79
  

Pokalskydning 25. juni 2016
 
Jagtskydning          
Senior        Old boys    
    1   Rasmus Jakobsen       40/40        1   Freddy Hansen      37/40
 2   Mark Skydsgaard   40/41     2   Jens C. Andersen   37/42
  3   Brian Skydsgaard   40/42   3    Bjarne Clumsee   28/43
4   Henrik Jensen   39/40          
5   Torben Mauritson   39/42          
6   Jesper Nyborg   38/40          
7   Søren Astrup   37/40          
8   Lars Jensen   36/41          
                 
Veteran        Super Veteran    
1    Mogens Jakobsen    22/24    1   Villy Poulsen     24/25
2    Leif Aslak    20/26    2   Tage Madsen     23/24
2    Ove Skydsgaard    20/26          
4   Ivan Dahl   19/24          
5   Knud Erik Ruskjær   18/26          
                 
Junior          
1    Mikkel Løcke    19/24          
                 
Sporting       Bagduer    
1   Brian Skydsgaard    24   1   Jesper Nyborg    10/10
2   Torben Mauritson    24    2   Brian Skydsgaard    9/10
3   Mark Skydsgaard    23    2   Mark Skydsgaard    9/10
3   Freddy Hansen   23   2   Bjarne Clumsee   9/10
5   Villy Poulsen   22   2   Villy Poulsen   9/10
6   Mikkel Løcke   21   6   Jens C. Andersen   7/10
6   Tage Madsen   21   7   Knud Erik Ruskjær   4/10
6   Ivan Trøst   21   8   Freddy Hansen   4/10
9   Jens C. Andersen   20          
10   Leif Aslak   17          
11   Knud Erik Ruskjær   16          
12   Ivan Dahl   15          
                 
OL Trap   Nordisk Trap    
1   Brian Skydsgaard    22    1   Leif Aslak     24
2   Rasmus Jakobsen    19    2   Freddy Hansen     23
3   Søren Astrup   18    3   Mark Skydsgaard    22
 3   Leif Aslak    18    3   Jens C. Andersen    22
 3   Jens C. Andersen    18    3   Ove Skydsgaard    22
 6   Mark Skydsgaard    17    6   Brian Skydsgaard    21
 6   Torben Mauritson    17    6   Bjarne Clumsee     21
 6   Villy Poulsen    17    8   Villy Poulsen    19
 9   Mogens Jakobsen    16    9   Knud Erik Ruskjær    12
 9   Tage Madsen    16    10   Mikkel Løcke    6
 11   Mikkel Løcke    9          
 12   Ivan Dahl    7          
                 
Skeet              
1   Tage Madsen   18          
2   Leif Aslak   16          
 3   Mikkel Løcke    13          
 3   Ivan Dahl    13          
 5   Villy Poulsen    12          

 

LM i Skeet 28. maj 2016

LM_Skeet_28._maj_2016.jpg

5-kantskydning

5-kant_2016-5.jpg

Tællende skytter fra Holstebro Strandjagtforening:

             Kim Jakobsen   24/24
  Tommy Hansen   24/24
  Brian Skydsgaard       24/25
  Ove Bjerregaard   23/24
  Bent Lauridsen   23/24
  Nick Hansen   23/24

 

 

5-kantskydning

5-kant_2016-4.jpg

Tællende skytter fra Holstebro Strandjagtforening:

             Kim Jakobsen   24/24
  Per Hansen   24/24
  Brian Skydsgaard       24/24
  Tommy Broch   24/24
  Rasmus Jensen   24/24
  Ove Bjerregaard   24/24

 

 

5-kantskydning

5-kant_2016-3.jpg

Tællende skytter fra Holstebro Strandjagtforening:

Brian Skydsgaard        24/24
Kim Jakobsen              24/25
Tommy Broch              23/24
Villy Poulsen                23/24
Frede Jepsen               23/25
Rasmus Jensen            22/24

 

 

24 Duers lukket jagtskydning          
Senior        Dame     
    1   Tommy Broch       24/24        1   Jonna Sommer       22/24 
 2   Per Hansen   24/24     2    Solveig Madsen   21/25
  3   Rasmus Jensen   23/24   3    Jannie Jølnov   16/27 
                 
Veteran               
1    Vagn Jensen    24/24          
2    Ove Bjerregaard    24/24          
3    Harry Teglgaard    23/25          
                 
40 Duers åben jagtskydning               
1    Vagn Jensen    39/42          
2    Per L. Hansen    38/40          
3    Allan Obitsø    38/40          
                 
24 Duers åben jagtskydning                   
Dame / junior          Veteran       
1    Solveig Madsen    21/24   1   Vagn Jensen     18/24
2    Connie Lundby    18/26          
3    Mikkel Løcke    17/25          
                 
Åben Sporting                       
1    Jens Chr. Andersen      24          
2    Torben Mauritson    23          
3    Egon Thomsen    23          
                 

 

5-kantskydning

5-kant_2016-2.jpg

Tællende skytter fra Holstebro Strandjagtforening:

Ove Bjerregaard                     24/24
Tommy Hansen                      23/25
Jens Simonsen                        23/25
Rasmus Jensen                       22/24
Brian Skydsgaard                   22/24
Per Hansen                              22/25

Holstebro Grandprix – 25. og 26. marts

4x24 duers lukket jagtskydning

A-finale:                                                                        B-finale:

1. Per Hansen                               93/98                                  1. Richard Haldgaard                86/101
2. Brian S. Pedersen                   93/96                                  2. Kaj Hjorth                                86/99
3. Peter Terkelsen                       92/97                                  3. Tommy Hansen                       85/97
4. Ronni Hansen                         92/97                                  4. Kurt Kristensen                       85/96
5. Karl Andersen                         93/97
6. Allan Orbitsø                           93/96       

Veteran:                                                                              Junior:

1. Villy Poulsen                             97/98                                 1. Jesper Højhus Jensen           89/97
2. Hans Nielsen                            88/96                                2. Kasper Hjorth                       83/100
3. Martin Hansen                        90/101                               3. Anders Thorsen                   100/105

Dame:                                                                          

1. Solveig Madsen            82/103       

 

2x24 duers åben jagtskydning

A-finale:                                                                        B-finale:

1.    Brian S Pedersen                   48/48                                 1. Lars Jespersen                     44/50
2.    Bent Jensen                           48/48                                 2. Kasper Hjorth                      43/51
3.    Peter Terkelsen                     48/48                                 3. Kaj Hjorth                             42/49

Veteran:                                                                               Junior:

1. Hans Nielsen                             46/48                                1. Kasper Hjorth                       43/51
                                                                                                     2. Mikkel Løcke                        32/53
                                               
                                                     3. Anders Thorsen                   30/58

2x25 duers Sporting

25. marts:                                                                     26. marts:

1.    Jesper Jade                                    48                                1. Peter Terkelsen                           45
2.    Andreas Johansen                       48                                2. Jesper Højhus Jensen               42
3.    Jesper Højhus Jensen                 44                                3. Ulrich Løcke                                35

 

Veteran:                                                                         Junior:

1. Hans Nielsen                              46/48                               1. Kasper Hjorth                       43/51
                                               
                                                     2. Mikkel Løcke                        32/53
                                               
                                                     3. Anders Thorsen                   30/58

 

125 duers Skeet med finale

A-finale:                                                                            B-finale:

1. Michael Kjelgaard               118-16-15                                      1. Kim A. Øvrig                    105-13-12
2
. Alexander Karlsen              118-15-14                                      2. Claus Pallesen                 109-13-11
3. Vidar Myhrehagen              118-13-13                                     3. Marius H. Lillehagen     109-13-16
4. Ole Henrik Gusland            119-14-12                                     4. Torben Hansen                111-13-11
5. Emil Petersen                       118-13                                           5. Anders Petersen              105-11
6. Lars Lund Nielsen               121-12                                           6. Hans Berggreen              109-10

 

125 duers OL Trap med finale

A-finale:                                                                           B-finale:

1. Ole Kristensen                           114-22                                   1. Torben Andersen                91-17
2. Henrik Jørgensen                     110-21                                   2. Michael Berg                       93-15
3. Henrik Henriksen                    104-19                                   3. Peter Aagaard Hertz          85-19
4. Poul Clausen                             104-13                                   4. Jørn Rasmussen                 86-13
5. Søren Bro Larsen                     102-12                                   5. Allan Thøgersen                  88-10
6. Martin Bergstrøm                     101-11                                   6. Henrik Jensen                     80-16

5-kantskydning

5-kant_2016-1.JPG

Tællende skytter fra Holstebro Strandjagtforening:

Ove Bjerregaard                     23/24
Tommy Broch                         23/24
Bent Lauridsen                       22/25
Tommy Hansen                      21/24
Per Hansen                              21/24
Richard Halgaard                   21/24

 

Åbningsskydning - Søndag d. 7. februar2016

24 duers lukket jagtskydning

Mester:                                                                        Veteran:

1. Per Hansen                     24/25                                           1. Vagn Jensen                 23/25
2. Tommy Hansen             24/25                                           2. Alex Nielsen                 21/24
3. Finn Lauritsen               24/26                                           3. Hans Nielsen               20/24

 

Super Veteran:                                                       Junior:

1. Ole Fredberg                   22/24                                          1. Jesper Højhus               21/24
2. Tage Madsen                   21/26                                          2. Mikkel Løcke                16/29

  

2x24 duers åben jagtskydning

Mester:                                                                       Veteran:

1. Per Hansen                    48/49                                           1. Hans Nielsen                 47/48
2. Peter Terkelsen            48/49                                           2. Vagn Jensen                  47/49
3. Tommy Broch               47/48       

Super Veteran:

1. Tage Madsen
2. Vagn Jensen

 

50 duers Combiskydning Sporting / Nordisk Trap+ finale

A-rækken:                                                                  B-Rækken – ingen finale:

1. Jesper Højhus                    93                                           1. Kurt Beck                    
2. Lars Jespersen                   90                                          2. Martin Frederiksen
3. Claus Krogh                        87
4. Ivan Mikkelsen                  86       

 

Sporting:

A-rækken:                                                                  B-Rækken:

1. Jesper Højhus                                                                    Delt 1. Kurt Beck 
2. Peter Terkelsen                                                                 Delt 1. Marting Frederson

 

125 duers Skeet OBS

Senior:                                                                        Junior:

1. Roeland Schultz                112                                           1. Emil K. Petersen               120     
2. Martin Lange                    111                                            2. Frederik Rasmussen        102
3. Rex Rafn                            109

 

125 duers OL Trap OBS

Senior:                                                                       

1. Ole Kristensen                   107
2. Torben Andersen              106
3. Michael Fomsgaard          104

 

Se tidligere resultater:

Resultater_2015